280495-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taklyftar och Traverser
Referensnummer: 20273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för lyftmotorer, taktraverser, mobila lyftar och fristående lyftsystem till vård och omsorg.