2. Förfarande
Förfarande
Titel: En materialhanterare och två grävmaskiner med sorteringsgrip
Beskrivning: Inköp av 1st materialhanterare & 2st grävmaskiner med sorteringsgripar. Tillhörande service- och reparationsavtal är inkluderat i omfattningen
Intern identifierare: 2024/319-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
Ytterligare klassificering (cpv): 43500000 Bandburna fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänt
Beskrivning: VafabMiljö bjuder i Leverantörer att lämna anbud i upphandling av "En materialhanterare och två grävmaskiner med sorteringsgrip"
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Materialhanterare
Beskrivning: Fabriksny bandburen & dieseldriven materialhanterare, avsedd att användas för sortering av returträ samt ris och gren.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grävmaskiner med sorteringsgripar
Beskrivning: Två (2) fabriksnya, bandburna och dieseldrivna grävmaskiner med sorteringsgripar, avsedda att användas till sortering utav avfall.