See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande grovavfall, metallskrot, blandkabelskrot och blybatterier
Beskrivning: Upphandlingen omfattar två områden: "Omhändertagande och transport av grovavfall inkl sortering och krossning" samt "Omhändertagande av metallskrot, blandkabel och blybatterier".
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Omhändertagande grovavfall, sortering och krossning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar "Omhändertagande och transport av grovavfall inkl sortering och krossning".
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88317:Lot:1
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall, 90510000 Avfallshantering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Omhändertagande av metallskrot, blandkabel och blybatterier
Beskrivning: Upphandlingen omfattar "Omhändertagande av metallskrot, blandkabel och blybatterier".
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88317:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall