280544-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Syrgasutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Syrgasutrustning, pulsoximetri och befuktare för högflödesbehandling
Referensnummer: SLSO 20-437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157200 Syrgasutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av syrgaskoncentratorer, flödesväljare, bärsystem till syrgastuber, befuktare till högflödesbehandling samt pulsoximetrar.