280553-2021 - ÄndringSverige-Sundsvall: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrestjänster för maskiner och utrustning
Referensnummer: UH-2020-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller hyrestjänster avseende maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbeten. Avtalet är ett ramavtal för ingående deltagande parter för successivt avrop under avtalstiden. Deltagande parter redovisas i upphandlingsdokumenten och gäller i huvudsak Sundsvalls kommunkoncern.