See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktionsverktyg
Beskrivning: Upphandling av konsulttjänst för vidareutveckling av SPSM:s produktions-, editerings- och publiceringsverktyg. Tjänsten omfattar att utveckla och vidareutveckla ett modernt produktions-, publicerings- och editeringsverktyg för att kunna optimera produktionen av tekniskt tillgängliggjorda och pedagogiskt anpassade läromedel och stödmaterial. Med verktyget ska SPSM kunna skapa texter och/eller e-böcker som sedan ska kunna generas till tillgängliga format som PDF/UA och EPUB3.
Intern identifierare: 2 STO-2025/327
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Produktionsverktyg (1)
Intern identifierare: 1697517-68064138826ec0315dd35edb
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Beskrivning: Se upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 1697518-68064138826ec0315dd35ede