280587-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Centrifuges
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelCentrifuges
BeskrivningThe group of Prof. Malin Levin at the Department of Molecular and Clinical Medicine, Institute of Medicine, University of Gothenburg is announcing the procurement of one (1) floor prep Ultracentrifuge equipped with three swing-out rotors and one fixed-angel rotor, and one (1) tabletop ultracentrifuge with one swing-out rotor and one fixed-angel rotor. In total two (2) ultracentrifuges.
Intern identifierareEUI 25 014
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33191110 Autoklaver
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000