280617-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedelsgrossist
Meddelande om upphandling – förenklat system
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedelsgrossist
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandets viktigaste känneteckenSe upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15897200 Konserverade livsmedel, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15800000 Diverse livsmedel, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001