Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering Sysslomansgatan BmSS Arkitekt inkl tillgänglighet, brand och akustik
Referensnummer: N230-0803/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi söker en arkitektorganisation för projektering av Sysslomansgatan BmSS inkl tillgänglighet, brand och akustik.
Upphandlingen innehåller tre optioner ytterligare uppdrag för projektering av ramhandling för nybyggnad av BmSS, med 6-10 lägenheter inkl. gemensamhetsutrymmen, personalutrymmen och komplementbyggnader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen