280687-2022 - ResultatSverige-Degerfors: Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussresor inklusive förare
Referensnummer: 2021-056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Degerfors kommun välkomnar till anbudsgivning avseende Bussresor inklusive förare.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av verksamhetsresor med buss.
Upphandlingen avser ramavtal på 4 år.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.