280724-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsulter
Referensnummer: TV-2023-05738
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket ämnar upphandla ett ramavtal för generalkonsulter gällande projektledare, arkitekttjänster, brandkonsulter och akustiker.