Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem till MBN, Tanums kommun.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Tanums kommun bjuder in leverantörer att lämna anbud på Verksamhetssystem till Miljö- och Byggnadsförvaltningen. Verksamhetssystemet ska ersätta det befintliga systemet EDP Miljö- och Byggreda. Upphandling ska leda till ett avtal som tecknas med en leverantör för ett gemensamt system (systemet ska bygga på en gemensam plattform) för förvaltningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen