2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling Uppdrag applikationsförvaltning, CRM-system CMC Motion
Beskrivning: Uppdraget omfattar Applikationsförvaltning av befintliga system, e-tjänster och därtill hörande tredjepartsprogramvara vilket inkluderar att stödja verksamheten och vårdgivarna, säkerställa kvalitet i utveckling och långsiktig förvaltningsbarhet samt hög tillgänglighet för förvaltade e-tjänster/system. Systemet är centralt för verksamheten och utgör grunden för förvaltningens digitala flöden, inklusive integrationer med 1177 Vårdguiden samt andra externa e-tjänster.
Intern identifierare: A 2025-00070
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000