280859-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av gipsavfall
Referensnummer: 22/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser mottagande av gipsavfall från sortergårdar för behandling och materialåtervinning.
Inledning
June Avfall & Miljö AB (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende omhändertagande av gipsavfall från sortergårdar (återvinningscentraler) för materialåtervinning.