280860-2022 - ÄndringSverige-Eskilstuna: IT-tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-tjänster för systemutveckling samt systemförvaltning
Referensnummer: 2021-43429
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndigheten avser fortsätta i en tydlig beställarroll inom såväl systemutveckling som systemförvaltning. Det finns även fortsatt ett betydande behov av såväl utveckling som förvaltning inom ett antal egenutvecklade system samt tekniskt avancerade webbar vilket utgör grunden för ramavtalet.