Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av slam
Referensnummer: 21/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar transport och omhändertagande av slam från reningsverket Rustorp i Ronneby kommun samt omhändertagande av slam från reningsverket i Bräkne Hoby i Ronneby kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen