280925-2017 - ResultatSverige-Luleå: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstefordon.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänstefordon för Luleå kommun och kommunal bolag, inkluderar personbil, SUV, skåpbil (liten och stor) och transportbil (liten och stor).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tjänstefordon
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen