280933-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal
Referensnummer: SR2224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio ska upphandla en förmånsportal för medarbetarna. Förmånsportalen ska kunna erbjuda olika former av förmåner exempelvis friskvård, löneväxling mm. Genom en förmånsportalen vill Sveriges Radio synliggöra och förenkla administrationen för medarbetarna när det gäller förmåner och kvittohantering.