Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal utlandsrekrytering
Referensnummer: RS/231241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland har för avsikt att upphandla ramavtal för utlandsrekrytering enligt upphandlingsdokumenten.
Anbud som inte uppfyller samtliga obligatoriska krav kommer att förkastas.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Rekrytering och utbildning av specialistläkare.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79600000 Rekryteringstjänster, 79625000 Förmedling av läkare, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rekrytering och utbildning av utländsk medicinsk personal med fokus på sjuksköterskor, röntgensjuksköterskor, barnmorskor och biomedicinsk analytiker.
Del nr: 2