Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilslöjdmaterial
Referensnummer: KSN-2023-00726
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18450000 Fästen och spännen till kläder, 19260000 Tyg, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19435100 Sytråd, 39227000 Synålar, strumpstickor och fingerborgar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen