Huvudsaklig CPV-kod 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för kalkylspecialist, för att utföra kostnadskalkyler, samt utveckling och utbildning inom kostnadsbedömning hos beställaren, för VA-ledningsentreprenader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen