See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kylda matlådor och frukostprodukter
Beskrivning: Upphandlingen avser kylda matlådor i enportionsförpackning samt frukostprodukter till myndighetens prövningskontor. Anbud kan lämnas för en eller flera av orterna Stockholm, Göteborg och Malmö.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Stockholm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:66745:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15900000 Drycker, tobak o d, 55322000 Tillagning av måltider, 55321000 Matberedning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Göteborg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:66745:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Malmö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:66745:Lot:3