281070-2020 - PlaneringSverige-Johanneshov: Hushållsapparater
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Vitvaror
Referensnummer: 20-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39700000 Hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI angående kommande upphandling av Vitvaror 21-101
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39711100 Kylskåp och frysar, 39711360 Ugnar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 42716120 Tvättmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI inför kommande upphandling av Vitvaror