See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationell fullserviceleasing av fordon utan köp
Beskrivning: Operationell fullserviceleasing av fordon utan köp. Upphandlingen skall resultera i tecknande av ramavtal med en eller flera leverantörer per fordonsgrupp.
Intern identifierare: 25/71
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34115000 Andra personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Operationell fullserviceleasing av fordon utan köp (1)
Beskrivning: Operationell fullserviceleasing av fordon utan köp
Intern identifierare: 1766902-0
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34111000 Herrgårdsvagnar och bilar av sedanmodell
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fordonsmodell 1
Beskrivning: Personbilar med maximalt 4 personer utöver förarplatsen
Intern identifierare: 1766903-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Fordonsmodell 2
Beskrivning: Transportbilar i olika storlekar samt drivmedel.
Intern identifierare: 1766904-2
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34111000 Herrgårdsvagnar och bilar av sedanmodell, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Fordonsmodell 3
Beskrivning: Minibussar i olika storlekar
Intern identifierare: 1766905-3
Ytterligare klassificering (cpv): 34114400 Minibussar