See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukvårdsmaterial 2025 - VästUpp
Beskrivning: Gemensam upphandling av sjukvårds- och förbandsmaterial för Trollhättan, Vänersborg, Uddevalla, Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Tanum samt Strömstad.
Intern identifierare: KS 2024/00259
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Övergripande frågor-ska besvaras av anbudsgivaren
Intern identifierare: 2024-259
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Beskrivning: Upphandlingen avser de upphandlande myndigheternas samlade behov av sjukvårds- och förbandsmaterial av förbrukningskaraktär. Avtalet avser försäljning och leveranser av sjukvårdsmateriel till den sjukvård som kommunerna ansvarar för, i huvudsak inom äldreboende, hemsjukvård och skola.