281132-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Olika slag av kemiska produkter
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemiska produkter
Referensnummer: 22/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24960000 Olika slag av kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av kemiska produkter för rökgasrening och vattenbehandling samt utrustning och tjänster för vattenbehandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24950000 Kemiska preparat, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen