Officiellt namn: Västerviks kommun Ort: Västervik Postnummer: SE-593 80 Land: Sverige Att: Anna Liffner E-post:anna.liffner@vastervik.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Formar för matdistribution samt tillbehör.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västervik.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avser formar samt tillbehör för matdistribution till Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39221130 Matbehållare, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221220 Kärl, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.