28116-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Kontors- och företagsmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital dikteringsutrustning
Referensnummer: 2018-O001217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30123000 Kontors- och företagsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av digital dikteringsutrustning med taligenkänning inklusive tillbehör och programvara som är kompatibla med dikteringsmjukvarorna Conscriptor Medspeech, Sectra SpeechMagic, MaxManus Suite SpeechMagic samt vara kompatibla med Citrix (så kallat Citrix Ready)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32332000 Bandstationer, 32332100 Diktafoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen