Officiellt namn: Region Kronoberg Postadress: Upphandlingsenheten Ort: Växjö Postnummer: SE-351 88 Land: Sverige Att: Jan Lindström E-post:jan.j.lindstrom@kronoberg.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lättvårdsambulanser.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kronobergs län.
Nuts-kodSE212 Kronobergs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av 2 st. lättvårdsambulanser med leverans under 2016. Option på 1 st. lättvårdsambulans med leverans under 2017.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))