28118-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Videokonferensutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-utrustning
Referensnummer: 0208-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32232000 Videokonferensutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser AV-utrustning för beställning och leverans/installation till Karlstads kommun under en avtalsperiod på 2 år med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32232000 Videokonferensutrustning, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen