Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Landsbygdsutveckling genom gröna näringar och gårdsjordbruk
Referensnummer: RUN/281/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en sammanhållen tjänst omfattande landsbygdsutveckling genom gröna näringar samt ett gårdsjordbruk för gymnasieutbildningar och uppdragsutbildningar centralt lokaliserat i länet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen