281235-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster 2017.
Referensnummer: RS 2017-01071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR), tillsammans med Göteborgs Operan AB, Turistrådet Västsverige AB och Västtrafik AB inbjuder Er att lämna anbud avseende en heltäckande resebyråservice för tjänsteresor inom Sverige och utomlands.
Västra Götalandsregionen ser fram emot ert anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen