2. Förfarande
Förfarande
Titel: Näringspreparat
Beskrivning: Beställaren avser upphandla Ramavtal för näringspreparat. I upphandlingen deltar även Haninge kommun, Nynäshamn kommun och Botkyrka kommun, som tillsammans med Huddinge kommun nedan kallas Beställaren. Huddinge kommun kommer att administrera upphandlingen, utvärdera anbuden och meddela tilldelningen av kontrakt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95932:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33692000 Farmaceutiska lösningar