See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Ramavtal - Brandkonsulter
Beskrivning: Uppdraget omfattar att utföra tekniska konsulttjänster enligt: • Inventering av befintligt brandskydd i byggnader och bergsanläggningar. • Upprätta och granska alla typer av brandhandlingar vid ny- och ombyggnadsprojekt samt verksamhetsförändringar. • Upprätta och genomföra riskanalyser på fastigheter. • Stödja förvaltning i Systematiskt Brandskydds Arbete •Justering och upprättande av utrymningsplaner • Rådgivning i samband med ny- och ombyggnadsprojekt samt vid verksamhetsförändringar.
Intern identifierare: KF2024-117
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Intern identifierare: KF2024-117-1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär