Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsarbeten Mark
Referensnummer: RS 2022/2767
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för totalentreprenader gällande planerade underhållsarbeten Mark, som anges vid avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45233200 Diverse ytbehandling, 45236000 Markanläggning, 45262510 Stenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen