281300-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Installation av ventilation
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mora lasarett, nybyggnation för vårdcentral och habilitering, Luftentreprenad
Referensnummer: LD18/02716
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331210 Installation av ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Mora lasarett, hus 33 och 34, nybyggnad för vårdcentral och habilitering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331210 Installation av ventilation, 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen