28135-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Framtagande av bygghandling för signalåtgärder på Skånebanan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Framtagande av bygghandling för signalåtgärder på Skånebanan
Beskrivning: Framtagande av bygghandling för signalåtgärder på Skånebanan på Åstorp-Ramlösa samt Landskrona östra.
Intern identifierare: KOM-416405
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Framtagande av förfrågningsunderlag för signalåtgärder på Skånebanan på Åstorp-Ramlösa samt Landskrona östra.
Intern identifierare: Framtagande av bygghandling för signalåtgärder på Skånebanan