2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätt- och textilservice
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå Kommuns behov av tvätt- och textilservice gällande arbetskläder och bad och bädd textiler.
Intern identifierare: KLF 2026/227
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arbetskläder, hyra och tvätt
Beskrivning: Arbetskläder, hyra och tvätt
Intern identifierare: Arbetskläder, hyra och tvätt
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bad och bädd textilier
Beskrivning: Bad och bädd textilier
Intern identifierare: Bad och bädd textilier