2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klinisk laboratoriemedicin
Beskrivning: Upphandlingen omfattar att tillhandahålla tjänster inom klinisk laboratoriemedicin i enlighet med vad som närmare kommer framgå av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: HSN 2024-1017
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård