281501-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Ramavtal: Ventilationsservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal: Ventilationsservice
BeskrivningUpphandling i syfte att tillgodose de tre beställarnas behov av ventilationsservice och därtill hörande tjänster inom deras respektive fastighets- och lokalbestånd.
Intern identifierare24/4
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 42520000 Ventilationsutrustning, 45331210 Installation av ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAF. Allmänna föreskrifter