Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler och inredning - för hemlika miljöer
Referensnummer: 20/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av budgetmöbler syftar till att bidra till en samlad hantering av förvaltningens inköp av möbler till de verksamheter som bedriver boende
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19200000 Textilier och tillhörande varor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 39200000 Inredning, 39221000 Köksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen