281507-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Hårvårdsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hår- och skönhetsprodukter/verktyg till frisörer, barberare och makeupstylister
Referensnummer: 204/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33711600 Hårvårdsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Hår- och skönhetsprodukter/verktyg till frisörer, barberare och makeupstylister för utbildningar på Burgårdens gymnasium, i Göteborgs Stad, ska handlas upp genom 6 olika delområden. Ramavtalet planeras löpa över en 4-års period.
Produkterna kommer att upphandlas inom följande delområden:
Delområde 1 - Hårvårdsprodukter
Delområde 2 - Makeup produkter
Delområde 3 - Frans-, lash lift-, och gellackprodukter
Delområde 4 - Barberprodukter
Delområde 5 - Stylingverktyg
Delområde 6 - Klippverktyg
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33711400 Skönhetsmedel, 33711620 Kammar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen