281513-2019 - ÄndringSverige-Huddinge: Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Yttertak AB 04
Referensnummer: HS/2019:194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar arbeten med yttertak vid om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan i Huddinge kommun, bland annat ingår väderskydd, rivning av delar av befintliga vägg- och takkonstruktioner, byggnation av nya vägg- och takkonstruktioner, montage av tillhandahållna fönster, samt smideskonstruktioner.