281568-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Växter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plantskoleväxter, Ramavtal 2020
Referensnummer: TN 2020/ 956
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03451000 Växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristianstads kommun, C4 Teknik, Offentliga rummet avser att upphandla ett ramavtal som ger C4 Teknik möjlighet att avropa
Plantskoleväxter. Övriga kommunala förvaltningar inom samma organisationsnummer ska ha möjlighet att avropa från gällande avtal.
Växter ska uppfylla den GRO:s kvalitetsregler för plantskoleväxter som är gällande, vid avtalets tecknande och den version som är aktuell
Under hela avtalets period.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03451000 Växter, 03451100 Fröplantor, 03451200 Blomlökar, 03451300 Buskar, 03452000 Träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen