28161-2022 - PlaneringSverige-Söderköping: Byggnation av vattenreningsverk
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad Sandens vattenverk
Referensnummer: UH-2021-84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252210 Byggnation av vattenreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenverk
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45252210 Byggnation av vattenreningsverk, 42912330 Vattenreningsutrustning, 45000000 Anläggningsarbete, 45232430 Vattenrening
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vattenverks entreprenad