281633-2021 - ResultatSverige-Lund: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kostdatasystem 2021
Referensnummer: KS2021/0142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kostdatasystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48463000 Programvara för statistik, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48810000 Informationssystem, 72254100 Systemprovning, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar kostdatasystem hos Lunds kommuns samtliga kök som är både tillagningskök
Och mottagningskök.