Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Driftentreprenad Utemiljö/markarbeten Lund
Referensnummer: 1406/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SFV Fastighetsområde Syd genomför denna upphandling avseende drift och felavhjälpande underhåll av utemiljön (mark och vegetationsytor) av SFV:s fastigheter enligt förteckning i ¨Krysslista” för respektive delområde.
Upphandlingen är uppdelad i två (2) anbudsområden:
Område 1 Landskrona, Tommarp
Område 2 Lund, Malmö
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej