281649-2016 - ResultatSverige-Kumla: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts Kumla kommun, Taxiresor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kumla.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kumla kommun avser teckna avtal om skolskjuts, taxiresor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60120000 Taxitjänster, 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.