28167-2021 - ResultatSverige-Luleå: System- och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support och underhåll av Smart ID digital access component (HAG)
Referensnummer: KLF 2020/1080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarens behov av tilläggslicenser, support och underhållsavtal av smart ID Digital Access component (Hybrid Access Gateway) från Nexus Group.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen