281671-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elinstallation av utrustning för eldistribution – Laddningspunkter för elbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaddningspunkter för elbilar
BeskrivningRamavtal avseende installation av laddningspunkter för elbilar samt service och administration under avtalstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107717:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31158000 Laddningsanordningar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 31158100 Batteriladdningsdon, 31610000 Elutrustning för motorer och fordon
Optioner
Beskrivning av alternativenOptioner omfattar ytterligare laddningspunkter, bl.a. vid andra geografiska områden i regionen.